Knut Skogstad og Bjørn-Osvald Skandsen inn i sentrale verv i NHO Byggenæringen

Publisert

Bjørn-Osvald Skandsen fra Systemair og Knut Skogstad fra Flexit er godt fornøyde med valget i NHO Byggenæringen. Foto: Espen Rønning, VKE

Knut Skogstad og Bjørn-Osvald Skandsen ble under generalforsamling i NHO Byggenæringen valgt som henholdsvis, styremedlem i NHO Byggenæringen og medlem av NHO Byggenæringens valgkomité. Med dette valget er VKE godt representert i Norges viktigste organisasjon for bygg og anlegg.

NHO Byggenæringen er den største arbeidsgiverorganisasjonen for bygg-, anleggs- og eiendomsnæringen i Norge. Landsforeningen representerer over 3 350 bedrifter med mer enn 71 000 flinke fagfolk som skaper verdier, arbeidsplasser og bærekraftige løsninger over hele landet. NHO Byggenæringen er en paraplyorganisasjon for hele verdikjeden i byggenæringen. I tillegg til VKE består landsforeningen av 10 bransjeforeninger innen bygg og anlegg, industri og eiendom i tillegg til to grupper for henholdsvis Håndverk og Eiendom. 

Seriøsitet og gode rammebetingelser
VKE jobber for et seriøst arbeidsliv og gode rammebetingelser for bedrifter som driver innen ventilasjons-, kulde- og varmepumpeteknisk virksomhet i Norge. Gjennom å være tilknyttet NHO Byggenæringen oppnår VKE å styrke bransjens konkurransekraft gjennom politisk påvirkning, kompetanseutvikling og gode rammevilkår. NHO Byggenæringen jobber for et seriøst, trygt og grønt arbeidsliv i hele bygg- og anleggssektoren. Som en del av NHO-fellesskapet er foreningen en sterk stemme for næringen i møte med myndigheter og samfunnet. 

Sentrale verv i NHO Byggenæringen
Knut Skogstad fra Flexit og Bjørn-Osvald Skandsen fra Systemair er begge tillitsvalgte i VKE, som henholdsvis styreleder og styremedlem.  På generalforsamling i NHO Byggenæringen ble Skogstad og Skandsen valgt inn som henholdsvis, styremedlem og medlem av valgkomiteen i NHO Byggenæringen. Begge er valgt inn i verv med varighet i to år. 

– For oss er det viktig med en velfungerende byggebransje med gode forutsetninger for å drive forretning og faglig utvikling. I NHO Byggenæringen representer vi relativt små selskaper, men med viktige oppgaver med å skape godt inneklima. At både Knut og jeg leder selskaper med egne fabrikker i Norge er en fin tilleggsdimensjon, sier Bjørn-Osvald Skandsen.

– Tekniske installasjoner er en stadig større og viktigere del av byggene. I et klima- og miljøperspektiv ser det viktig å se helheten i hele byggets livsløp og få med de tekniske anleggene. Det er derfor positivt at vi kommer inn i en posisjon hvor vi kan jobbe sammen de andre flinke folkene i NHO Byggenæringen, sier Knut Skogstad.

Styret i NHO Byggenæringen for neste periode er som følger: 

  • Styreleder Eirik Gjelsvik (EBA) 
  • Nestleder Hanne Sønsteby Rooth (Byggevareindustrien)

Styremedlemmer: 

  • Jimmy Bengtsson (EBA) 
  • Hilde Vatne (Boligprodusentene) 
  • Karsten Totland Raddatz (NAML) 
  • Vera Flatebø (Treindustrien) 
  • Kåre Ravndal (Rørentreprenørene Norge) 
  • Knut Skogstad (VKE) 

Flere nyheter

  1. |

    Julehilsen fra VKE

    Julen ringes snart inn, 2025 går mot slutten og vi kan nyte juleferien med familie og venner. Før helligdagene setter inn benytter vi anledningen til å fortelle kort hva VKE har arbeidet med i året som har gått.

  2. |

    Produktdata for kanal- og baderomsvifter

    En ekspertgruppe satt ned av VKE i samarbeid med PDT Norge har utarbeidet den første datamalen (PDT) for kanal- og baderomsvifter. – Vi i Flexit er storfornøyd med at første PDT nå er på plass. Nå må markedet ta den i bruk og kreve produktdata for baderomsvifter på det standardiserte PDT-formatet fra PDT Norge, sier Jon Dehli.

  3. |

    European Rising Stars

    AREA i samarbeid med World Refrigeration Day lanserer den 4. utgaven av videokonkurransen «European Rising Stars: Celebrating Women and Youth in Cooling”. Konkurransen har som mål å sette fokus på kvinner og unge arbeidstakere i kulde- og varmepumpebransjen.

  4. |

    Mesterbrev i ventilasjonsteknikk!

    Endelig er det mulig for å kandidater med fagbrev i ventilasjonsteknikk å ta mesterbrev i sitt fag. – Dette er et viktig skritt for å formalisere og heve kompetansen i en bransje som er avgjørende for folkehelse, energieffektivitet og bygningers levetid, sier Espen Rønning, fagsjef i VKE

  5. |

    Inneklima på Bygg Reis Deg

    Bygg Reis Deg er Norges største messe for bolig, bygg og eiendomsutvikling. I år er VKE en av samarbeidspartnerne og har arbeidet for mer synlighet på temaene inneklima, ventilasjon og energieffektivisering.

  6. |

    Oppgang i klimamarkedet

    Norsk økonomi står overfor en aktivitetsoppgang, med en ventet vekst på rundt 2 prosent i 2025, før den avtar til rundt 1,4 prosent. Denne veksten vil merkes godt i byggemarkedet, som ser ut til å ha passert bunnen etter et kraftig fall på nesten 8 prosent i 2024. Ventilasjonsmarkedet for nyinstallasjon og vedlikehold, som falt kraftig i 2023 og 2024, forventes å flate ut i år før det snur til sterk vekst i 2026.

Påmelding nyhetsbrev

Påmelding til vårt nyhetsbrev

Avmeldingen er mottatt!

Skriv inn din e-post-adresse her: