Fagmøte – Hva er god latin for helsebygg i 2024?

Publisert

Norsk Innemiljøorganisasjon inviterer til gratis fagmøte 7. mars 2024. Temaet er inneklima og ventilasjon i bygningen for Helsebygg i 2024. Du kan delta fysisk eller digitalt.

Velkommen til gratis fagmøte!

Dato: 7. mars kl. 12.30 – 16.15
Tema: Hva er god latin for helsebygg i 2024?

Normer og regler for ventilasjon og inneklima baserer seg i stor grad på forskning på friske voksne og i noen grad på barn. I årene som kommer blir hovedandelen av befolkningen stadig eldre. Selv om de eldre blir friskere og sprekere enn nå, vil mange trenge helse- og omsorgstjenester. Er inneklima og ventilasjon i bygningene der disse tjenestene utføres tilpasset behovet til den pleietrengende og den pleiende?

Vi tror at det er behov for å dele eksisterende kunnskap og få fram ny kunnskap for å etablere en god praksis. Ansatte og pasienter / beboere i helsebygninger vil alltid ha mange og sammensatte utfordringer, men dårlig eller uegnet inneklima burde ikke være en av dem.

Norsk Innemiljøorganisasjon inviterer derfor til fagmøte 7. mars 2024 på Diakonhjemmet, klasserom D14-AU17 i Diakonveien 14, Oslo.

Møtet er åpent og gratis for alle, men det er begrenset plass, og vi trenger derfor påmelding innen 3. mars. Det blir også mulig å delta digitalt, og vi ønsker forhåndspåmelding også for digitale deltakere.

Programmet finner du her.

Påmelding: Klikk her

Flere nyheter

  1. |

    Digitale produktpass – DPP

    Digitalt produktpass er et nytt verktøy som EU nå utvikler som del av arbeidet med den sirkulære økonomien og bærekraftige produkter. Et digitalt produktpass er en digital samling av informasjon om et produkt gjennom hele dets livsløp – fra produksjon, bruk, vedlikehold til avhending eller resirkulering.

  2. |

    Kostnadseffektiv konvertering fra elektrisk til vannbåren varme

    På oppdrag fra Enova har Asplan Viak kartlagt kostnader, barrierer og potensial for konvertering til vannbåren varme i bygninger. Studien viser at det er en tydelig sammenheng mellom kompetanse og kostnader. Billig strøm fra vannkraft, og en systematisk satsning på elektrisk oppvarming i mange tiår, er årsaken til at dagens marked for vannbåren varme fortsatt er lite skriver Asplan Viak.

  3. |

    Nå skal det bygges flere boliger raskere

    Mens de fleste andre var opptatt med langhelg og å feire 17. mai jobbet en arbeidsgruppe satt ned at Kommunal- og distriksdepartementet hardt med å få ferdig en rapport med tiltak som skal gjør plan- og byggesakprosessen raskere. Arbeidet er et ledd i regjeringens mål om 130 000 nye boliger innen 2030.

Påmelding nyhetsbrev

Påmelding til vårt nyhetsbrev

Avmeldingen er mottatt!

Skriv inn din e-post-adresse her: